Kız oyuncular aşkı sanal dünyada buluyor

Posted on by Murat Tat

Kulağa garip gelse de bazen kadın oyuncular her şeyden bıkıp, kendilerini ilişki oyunlarına bırakabiliyorlar. Özellikle Asya bölgesinde bu tarz oyunlar inanılmaz yükselişte. Peki, kadınlar neden sanal bir erkek arkadaş istiyorlar?

Jannetincosplay’den şahane çalışmalar!

internet sitesiyle de dikkat çeken Jennet, yaptığı cosplay çalışmalarıyla herkesi büyülemeye…

Romantik oyunların yükselişi

CNN kaynaklı bu olay, günümüz dünyasında işlerin nasıl değişebileceğini gözler önüne seriyor. Japon bir kadın oyuncu olan Ayumi Saito (22), erkek arkadaşından ayrılıyor ve çareyi bambaşka bir yerde buluyor.

Eski erkek arkadaşının gitmesinin ardından içinde oluşan boşluğu doldurmanın basit ve zahmetsiz bir yolunu buluyor. Genç kadın telefonuna bir ilişki oyunu indirmiş ve sorun basitçe çözülmüş.

16-11/29/161121125927-era-of-samurai-code-of-love-japan-romance-games-super-169.png

Japon erkeklerin ilişki konusunda berbat olduğunu belirten Saito, “Japon erkekler çekingen ve kadınlarla flört konusunda iyi değiller. Ama kızlar sadece ‘Seni seviyorum.’ denmesini bekliyorlar.” diyerek olayın asıl çıkış noktasına parmak bastı.

“Yorgun olduğunuzda ve uyumak için yatağa uzandığınızda sadece birkaç güzel söz duymak istiyorsunuz.”

2014 yılında sadece Japonya’da ilişki oyunları 130 milyon dolarlık bir hacme sahipti. Şimdiyse bu rakamlar uçup gitmiş durumda.

18-34 yaş arası kadınlar çoğu yalnız yaşıyor ve ilişkiden uzak duruyorlar. Bu yüzden içlerindeki boşluğu ilişki oyunları sayesinde doldurabiliyorlar.

:: İlişki oyunlarının yükselişi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.