LG G5’e Android Güncellemesi Geliyor

Posted on by Murat Tat

Geçtiğimiz dönemlerde piyasaya sunulan ve modüler yapısı ile dikkat çeken LG G5 piyasadan beklenen ilgiyi görememiş olsa da pek çok kullanıcı için cazip bir seçenek olarak görülmüştü. LG G5 için yapılan açıklamalarda telefon için güncelleme çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı ve artık kullanıcıların kademeli bir şekilde güncellemeyi alabileceği belirtildi.

Uzun süreden beri telefonlara yeni güncellemenin gelmesini bekleyen kullanıcılar için sürpriz bir açıklama yapan LG böylece yeni güncellemenin de müjdesini vermiş oldu. LG G5 kullanıcılarının yeni güncellemeyi alabilmesi adına yapması gereken işlemler sadece güncelleme kontrolü. Güncelleme kontrolü ile yeni işletim sisteminin güncellemesinin görülmesi gerekiyor.

Güncelleme Detayları Paylaşıldı

Güncellemenin olduğu görüldükten sonra kolay bir şekilde yeni güncelleme ile işletim sistemini güncellemek mümkün olabilecek. Güncellemenin çok yavaş bir şekilde ilerlediği belirtilirken yapılan son paylaşımda telefonların şu an için sadece yüzde 0.3’lük bölümünde yeni güncellemenin yüklendiği belirtildi. Bu bakımdan yeni güncellemenin tüm telefonlarda yükselmesi ve kullanabilmesi adına uzun bir sürenin geçmesi gerekebilir. Aynı zamanda güncellemenin 1.3 GB boyutunda olması da güncellemenin yüklenmesi konusunda kullanıcıların sorun yaşamasına yol açabiliyor. Güncelleme yapmak isteyen kullanıcıların mutlaka kablosuz bağlantı üzerinden işlem yapması ve işlemlerin uzun sürecek olması nedeniyle uygun bir zamanda güncelleme işlemlerini başlatması gerekiyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.