LG G6 hakkında yeni detaylar

Posted on by Murat Tat

LG G6 amiral gemisi akıllı telefon ile sunulabilecek özellikler hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor. İşte LG G6’da yer alması beklenilen teknolojiler.

LG G6, modüler yapıda mı olacak?

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG’nin, G6 modeli hakkında yeni bilgiler gelmeye devam…

LG G6 iris tarayıcıyla gelebilir

LG G6 akıllı telefonun parmak izi okuyucuya göre çok daha ileri düzey güvenlik sağlayan iris tanımlama teknolojisiyle gelebileceği iddia ediliyor. Biyometrik güvenlik anlamında daha güçlü ve tutarlı olan bu teknolojiye henüz hiçbir Android veya iOS cihazda yer verilmedi.

LG’nin bu tanımlama için gereken donanımı çalışır halde göstermiş olması da iddiaları güçlendiriyor. Hem kamera sensörü hem de iris sensörünün bir araya getirilmesi ile uluşan modül, maliyet ve alan olarak avantajlara sahip.

Şirket ayrıca LG Pay olarak adlandırılan bir Samsung Pay rakibi için de çalışmalarını sürdürmekte. Öte yandan çalışmaların yön değiştirdiği, fiziksel ve programlanabilir Beyaz Kart yerine, LG tarafından Manyetik Güvenli İletişim (MST) teknolojisinin kullanılacağı söyleniyor. Samsung Pay için kullanılan teknolojiyle oldukça benzer olan MST teknolojisi sayesinde LG Pay, NFC tabanlı terminallerle ve geleneksel kaydırma tabanlı kiosk’lar ile uyumluluk gösterebilecek.

LG G6’da yine çıkartılabilir bataryalara yer verilmesine de özellikle Samsung Galaxy Note 7 olayının ardından kesin gözüyle bakılıyor.

LG G6 çıkış tarihi

Yeni amiral gemisi LG G6’nın 2017’nin ilk çeyreği içerisinde sunulması beklentileri oldukça yüksek. Bakalım LG G6, LG G5’in üzerinde bir satış rakamı elde edebilecek mi?

:: Sizce LG G6’da mutlaka yer alması gereken teknoloji nedir?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.