LG G6’nın Pili Nasıl Olacak?

Posted on by Murat Tat

LG G6 pilinin nasıl olacağı ile ilgili detayların paylaşılması ile birlikte telefon için önemli sızdırmalardan birisi daha yapılırken özellikle çıkartılabilir bir pilin kullanılacak olması telefon için en önemli detaylardan birisi olacak. Öyle ki LG G5 modeli ile birlikte modüler tasarım konusunda önemli bir adım atan marka LG G6’da bu konuda geri adım atarak modüler bir tasarım kullanmayacağını söylese de bazı konularda çıkartılabilir donanımlarıyla kişilerin uygun bir çözüm elde etmesini sağlayacak.

Telefon Netleşiyor!

LG G6 modeli ile ilgili bugüne kadar paylaşılan bilgilerde telefonun modüler olmayacağı dışında herhangi bir detay belirtilmezken paylaşılan son bilgiler özellikle batarya konusunda önemli ipuçları verdi. Telefonların bataryalarında herhangi bir sorun yaşanmasını önlemek isteyen LG çıkartılabilir bir pil kullanacak ve böylece kullanıcıların olası problemlerde pil değişikliğini kolay bir şekilde yapmasını sağlayacak. LG G6 için yapılan testlerde sızdırmaların olması bu konuda açık bir şekilde bilgilerin öğrenilmesini sağlarken kullanıcılara iyi bir seçim şansı da sunulacak.

Böyle bir kararın alınmasının ardından Galaxy Note 7’de yaşanan hataların da yer aldığı belirtilirken 27 Şubat ile 2 Mart arasında düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi’nde yeni telefonun tanıtılması bekleniyor. LG G6 modelinin bu etkinlikte tanıtılmasının ardından ise özellikle Nisan ve Mayıs aylarında resmen satışta olması ve kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanması da söz konusu. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.