MAC’e Visual Studio Gelebilir

Posted on by Murat Tat

Microsoft ve Apple’a arasında yeni bilgisayar modelleri ile başlayan rekabet yazılım alanında da devam ediyor. Apple tarafından Microsoft hamlesine karşı yeni çözümler üretilirken özellikle bilgisayarların daha çok satması adına yeni kampanyalar düzenleniyor. Konu ile ilgili paylaşılan son bilgiler de ise Microsoft tarafından geliştirilen ve oldukça ilgi gören Visual Studio’nun MAC için de geliştirileceği belirtildi.

Visual Studio MAC’de Olacak

MAC için yapılacak bu gelişmeyle birlikte artık uygulamanın sadece Microsoft ürünleri ile sınırlandırılması ortadan kalkmış olacak. Kullanıcılar bu yeni uygulamayı kullanarak uygulama ile yapacakları işlemlerini kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilecek. Üstelik resmi bir açıklama da yapılmış durumda. Öyle ki yapılan resmi açıklamalarda Visual Studio için MAC desteğinin geleceği açık bir şekilde duyuruldu. Fakat açıklamada hiçbir detay verilmediğinden dolayı böyle bir kararın neden alındığı ve güncellemelerin ne zaman sunulacağı şu anda bilinmiyor.

Microsoft tarafından böyle bir hamlenin gelmesi ise Apple ile Microsoft arasındaki rekabetin önümüzdeki günlerde çok daha kızışacağı şeklinde yorumlandı. Kullanıcıların sunulacak olanı yeni uygulamayla birlikte Microsoft ürünlerinin daha yaygın bir şekilde kullanılması amaçlanıyor.  

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.