McDonalds Mobil Ödeme Almaya Başlayacak

Posted on by Murat Tat

Mobil cihazlar özellikle ödemeler daha fazla öne çıkarken artık Big Mac’leri sipariş etmek için de kullanılabilecek. Dünyadaki en popüler fast-food zincirlerinden birisi olan McDonald’s popülaritesine rağmen yeni bir teknolojiyi mağazalarda uygulayacağını duyurdu. Starbucks gibi pek çok farklı marka müşterilerin resmi Starbucks uygulaması aracılığıyla doğrudan yiyecek ve içecek siparişleri vermesini sağlarken McDonald’s gelecek sene kendi uygulamalarında benzer özellikleri sunacak ve mobil ödemeyle birlikte sorunsuz bir şekilde siparişlerin teslim edilmesini sağlayacak.

2017’de ABD’de Başlayacak

2017 yılının ilk yarısında sadece ABD’de başlayacak olan McDonald’s yeniliği akıllı telefonunuzdaki McDonald’s uygulaması aracılığıyla gerçekleşecek. Uygulamadaki menüden sipariş verdikten sonra ikinci adımda ödeme yapılacak. Uygulama, hem sipariş hem de uygulama içindeki siparişleriniz için ödeme yapmanıza izin verecek.  Bu bakımdan kişiler oturduğu yerden McDonald’s için sipariş verebileceği gibi yine siparişleri hazır olduktan sonra alıp yiyebilecek. Böylece uzun süre boyunca sırada beklemeye gerek kalmayacak.

Mağazaya Gelmeden Sipariş Verebilirsiniz

McDonald’s için geliştirecek yeni özellik ile mağazaya gelmeden sipariş verebilir ve böylece kısa süre içerisinde hemen McDonald’s siparişinizi almanız mümkün olacak.  ABD’de projenin başarılı olması halinde diğer ülkelerde de McDonald’s uygulamasının etkin bir şekilde kullanılması bekleniyor. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.