Microsoft’tan ilgi çekici el takibi teknolojisi

Posted on by Murat Tat

Sanal gerçekliğe öbür bir ebat kazandırmaya hazırlanan Microsoft, uzun süredir üzerinde çalıştığı beğenilen yeni el takibi teknolojisini görücüye çıkardı.
Microsoft’tan Jamie Shotton, Hrvoje Benko ve Kfir Karmon kadar geliştirilen hareket tabanlı yazılım kullanıcıların bilgisayarlarını klavye ve fare olmadan, yalnızca el ve parmak komutlarıyla kontrol edebilmelerini sağlıyor. Bu Vesile Ile resim döndürme, büyütme, dilekçe açma gibi işlemler birkaç basit komutla huzur gerçekleştirilebiliyor.
 
Tüm parmakların hareketlerini hassas şekilde algılayabilen teknoloji çok daha realist ve dinamik yoklama imkanı sunuyor. Ama Microsoft’un bu yeni nesil teknolojinin sanal gerçeklik ile uyumlu olduğunu duyurması oyunun kurallarını değiştiriyor. Zira halihazırda satışa sunulan VR cihazları çoğunlukla denetleme kumandasıyla kullanılıyor. Microsoft ise aynı Kinect’te olduğu gibi sınırları ortadan kaldırarak kişilerin sanal gerçeklik dünyasına kısmen maddi şekilde katılmalarını sağlıyor.
 
hayran eden yaratıcı fikirlerin çıkmasında öncü rol üstlenecek el takip teknolojisini hemencecik aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.