Mobilde Microsoft Ve HP İşbirliği Gelebilir

Posted on by Murat Tat

Microsoft Nokia ile olan işbirliğini sona erdirirken bu işbirliği sonrasında özellikle kendi adına telefon üretip üretmeyeceği merak ediyor. Son bir hamle olarak telefonlarda Surface adını kullanarak yeni bir seriyi piyasaya sunabileceği düşünülen Microsoft’un farklı bir işbirliğine gidebileceği de gündeme geldi.

HP İle Görüşülüyor Mu?

Son bilgilerde Microsoft’un HP ile işbirliğine giderek yeni bir telefon serisini piyasaya sunabileceği bildirildi. Özellikle iOS ve Android işletim sistemlerine karşı üstünlük kurmayı başaramayan ve yarışta çok geride kalan Microsoft bu durumu daha iyi bir hale getirebilmek adına farklı stratejiler geliştirmeye çalışıyor. Bu doğrultuda HP ile birlikte özel bir çalışmanın yapılması iki markanın gücünü birleştireceğinden dolayı farklı sonuçların elde edilmesini sağlayabilir. Fakat yine de bu konuda kesin bir sonuca varmak zor.

Windows’ta Başarı Zor

Yeni üretilecek telefonlarda da yine Windows işletim sisteminin kullanılacağı belirtiliyor. Böyle bir tercihin yapılması halinde ise kullanıcıların yine Microsoft işletim sistemine ilgi göstermemesi ve telefonlarını düşük satış rakamlarında kalabilmesi mümkün. Konu ile ilgili paylaşılan bilgilerde telefonların bazı özelliklerine de yer verilirken mevcut paylaşımlara göre piyasaya çıkacak telefonlar da yer alacak özellikler şöyle;

Elite X3’ün geliştirilmiş versiyonu

6 ya da 8 GB RAM

64 GB dahili depolama alanı

Qualcomm Snapdragon 835 işlemci  

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.