Mobile Microsoft Edge Gelebilir

Posted on by Murat Tat

Microsoft özellikle tarayıcı konusunda yenilediği ve geliştirdiği Microsoft Edge ile daha iddialı bir şekilde piyasaya giriş yaparken yapılan sızdırmalarda markanın mobil için de Microsoft Edge’yi geliştirilebileceği ve tarayıcının mobile sunulabileceği açıklandı.

İddialı Gelebilir!

Özellikle Microsoft’un daha farklı bir tasarım ve performans odaklı bir tarayıcıyla mobil sektöre giriş yapması bekleniyor. Mobil sektörde de yine Google Chrome gibi pek çok iddialı tarayıcı kullanılırken Microsoft’un yapacağı hamle sonrasında mobil sektördeki dengelerinin değişmesi de mümkün görünüyor. Bu bakımdan şu anda Microsoft tarafından net bir şekilde açıklanmamış olsa da Microsoft masaüstü versiyonun yanı sıra mobil sektöre giriş yapmakta pek çok otorite tarafından makulk görünüyor.

Bugüne kadar yapılan açıklamalarda mobil konusunda detaylar paylaşılmamış olsa da masaüstü versiyonlarının çok hızlı ve diğer tarayıcılara göre daha etkin olması bu konuda önemli ipuçları sunuyor. Marka tarafından yapılacak çalışmalar ile birlikte mobil sektör için iyi bir iş planının yapılması ve ardından mobil sektöre giriş yapılması kuşkusuz dengeleri değiştirecek ve sektörde yeni bir rekabet başlatacak.

Araştırma Yapıyor

Markanın bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile birlikte sektördeki durumu analiz ettiği ve bu konuda iyi bir planlama hazırlığında olduğu iddia edildi.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.