Nokia akıllı telefonlar 2017’de geliyor!

Posted on by Murat Tat

Finlandiya merkezli üretici Nokia, gelecek yıl kesin olarak akıllı telefon pazarına dönüş yapıyor. Şirket tarafından gerçekleştirilen sunum şirketin akıllı telefon yol haritasını kesin olarak onayladı.

Nokia D1C görselleri ortaya çıktı

Finlandiyalı üretici Nokia, Android tabanlı akıllı telefonu D1C ile mobil pazarda tekrar şansını…

Nokia akıllı telefonlarını sunmak üzere 2017 yılı için geri sayıyor

Nokia tarafından yatırımcılar için gerçekleştirilen Capital Markets Day 2016 etkinliğinde sunulan slaytlar, şirketin kendi markasını taşıyan akıllı telefonlarla 2017 yılında tekrar boy göstereceğini resmen onayladı.

Öte yandan Nokia maalesef eski günlerde olduğu gibi akıllı telefonlarını kendi tesislerinde üretmeyecek. Şirket üretim süreci için yine Finlandiya merkezli bir şirket olan HMD Global’in yanı sıra Tayvanlı Foxconn ile anlaşmış durumda. Nokia ile HMD Global yabancı da sayılmaz, bu şirket eski Nokia yetkililerince yönetiliyor.

Nokia’nın akıllı telefonlarının ve aksesuarlarının geliştirme, pazarlama ve satış sürecini HMD Global üstlenecekken, Foxconn ise Ar-Ge ve üretim kısmını halledecek. Ek olarak, İngiltere merkezli en büyük bağımsız reklamcılık şirketi Mother da Nokia akıllı telefonlarının reklam kısmını gerçekleştirecek.

İlk Nokia akıllı telefon ne zaman çıkıyor?

2017 yılında Nokia markasını taşıyarak piyasaya sürülecek ilk akıllı telefonun D1C olması bekleniyor. Orta seviye bir cihaz olacak Android 7.0 Nougat tabanlı D1C’nin Snapdragon 430 işlemciden gücünü alacağı, 1080p ekran ve 3 GB RAM sunacağı söyleniyor.

27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Mobile World Congress 2017 (MWC)’de yer alacak Nokia’nın yeni nesil akıllı telefonlarının tanıtımını burada gerçekleştirmesi bekleniyor.

:: Nokia tarafından sunulacak yeni akıllı telefonlardan almayı düşünür müsünüz?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.