Nokia, yeni telefonları ile herkesi şaşırtacak!

Posted on by Murat Tat

Microsoft CEO’su Satya Nadella, yeni Nokia akıllı telefonları konusunda oldukça iddialı. Microsoft’a göre yeni Surface Phone inanılmaz bir cihaz olacak. Firma, Nokia telefonları eski dönemlerine döndürmeyi kafaya takmış durumda.

Nokia amiral gemisi sızdırıldı!

Çok yakında Android işletim sistemiyle beraber geri dönecek Nokia’nın yeni amiral gemisi…

Nokia Surface Phone her açıdan özel olacak 

Hem Nadella hem de şirket yeni Nokia telefonlar konusunda oldukça iddialılar. Bir dönemin efsane telefon üreticisi Nokia, Apple‘ın akıllı telefon devriminden sonra, değişime ayak uydurmayı başaramamış ve hızla düşüşe geçmişti. 

16-11/25/nokia-yeni-telefonlari-ile-herkesi-sasirtacak-2.jpg

Lumia serisi ve Window Phone işletim sistemi Android/iOS egemenliğindeki pazarda bir varlık gösteremeyince, firma tarihinin belki de en zorlu dönemlerini yaşamıştı. Herkese cep telefonlarını sevdiren ve yıllar boyu başarılı tasarımları ile ön plana çıkan Nokia’nın, artık bir yerde treni yakalaması gerekiyordu.

Nadella bu yüzden Australian Financial Review ile yaptığı röportajda temkinli başladığı cümleyi, son derece iddialı bir şekilde bitiriyor.

“Uzun süredir içinde olduğumuz cep telefonu marketinde artık lider konumda değiliz, işte bunu değiştirmek için görüp görebileceğiniz en üst seviye cihazı yapıyoruz.”

Bu söz geldiyse, bize oturup, gelişmeleri takip etmek düşer.

:: Sizce Nokia yeniden cep telefonu marketinde lider olabilir mi?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.