Note 7’ye Rağmen Samsung Hala Lider !

Posted on by Murat Tat

Galaxy Note 7 modelinde patlamaların yaşanmasının ardından ciddi bir zarar gören ve bu nedenle hem maddi ve manevi olarak kötü bir sürece gelen Samsung’un tüm bu yaşananlara rağmen mobil pazardaki gücünü büyük oranda koruduğu görüldü.

Pazar Araştırması Yapıldı

Yapılan son pazar araştırmasında Samsung’un Temmuz ayı ile Eylül ayı içerisinde 71 milyon akıllı telefon sattığı belirtilirken pazardaki payının da yüzde 19.2 olarak belirlendiği belirtildi. 2015 yılına göre bu oranı düşük olsa da yine de yaşanan kriz sonrasında Samsung’un iyi bir çıkış yaptığı ve bu durumdan en az zarar ile ayrılmayı başardığı belirtildi.

En Çok Satışı Samsung Yaptı

Samsung’un 2016’nın üçüncü çeyreğinde toplamda 71 milyon telefon satması ise en çok satış yapan markalardan bir tanesinin Samsung olmasını sağladı. Öyle ki en yakın rakibi Apple sadece 43 milyon ile sınırlı kalırken Huawei 32 milyon satış yapmayı başardı. Yıl bazında özellikle üçüncü çeyrek sonucunda yüzde 19.2’lik bir pay elde eden Samsung Apple’ı yüzde 11.5 ile geçmeyi başardı. Bu bakımdan Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan hatalar sonrasında düşüş yaşamasına rağmen ilk sırada yer almayı başaran Samsung tüm rakiplerine ciddi bir üstünlük kurmayı başarmış durumda.

Özellikle yapılan analizlerde Galaxy Note 7 modellerinde herhangi bir hatanın yaşanmaması halinde Samsung’un çok daha ezici bir üstünlüğe sahip olacağı belirtilirken yaşanan patlama olayları marka adını talihsizlik olarak değerlendirildi.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.