Nvidia’dan yeni sürücü

Posted on by Murat Tat


 

Nvidia yeni 376.09 numaralı sürücüsünü yayınladı. Önemli düzeltmeler içeren sürücüye ek olarak Nvidia tarafından Battlefield 1 ve diğer bazı oyunlar için de tepki var.
 

Sorun kimde?

 Nvidia’nın son dönemde yayınladığı sürücülerdeki bazı sorunlar çıkması hem Nvidia’yı zorluyor hem de kullanıcılardan çok fazla tepki çekiyordu. Kullanıcıların isyanına cevap veren Nvidia yetkilileri, sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, geliştiricilerin sürekli bir şeyleri değiştirdiğini ve sorunların bu sebeple çözülemediğini belirtti. Battlefield 1 için çok fazla şikayet gelmesi üzerine sürücü tarafında sorunların giderildiğini ancak oyunu geliştirenlerin de oyuna güncelleme yayınlaması gerektiğini belirttiler.
 
DX12‘nin çift GPU desteğinin olmaması,yani SLI ve Crossfire desteğinin olmaması sebebiyle çoklu kart kurulumu yapan kullanıcılarda çeşitli sorunlar yaşanması da buna bağlanıyor. Geliştiricilerin sonradan kendilerinin eklediği CF, SLI desteği ise çeşitli sorunlara sebep oluyor. 
 
Windows 10’da başlat menüsündeki kutuların kaybolduğunu  rapor eden kullanıcılar var. Şahsen benim sistemimde bir soruna sebep olmadı. Test yazılımlarında ise herhangi bir performans değişimi gözlemlemedim.
 
Ayrıca Bkz.Yurtdışı alışverişlerinde 75 Euro sınırı 150 Euro’ya çıkıyor! 

Yeni oyunlara hazır

 Watch Dogs 2, Dead Rising 4, Steep için optimizasyonlar içeren sürücü bu oyunlarda en iyi performansı ve görsel kaliteyi vermeyi vaat ediyor.
 
Watch Dogs 2 için HBAO+, HFTS, PCSS, TXAA gibi görsel iyileştirme ayarlarına 360 derece görüntü kaydetmeye yarayan Ansel teknolojisi ve DSR desteği ile birlikte geliyor. Watch Dogs 2 için hazırlanan Nvidia videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
Yeni sürücüyü ise BURADAN indirebilirsiniz.
 
 
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.