Oculus Rift’in paket fiyatına daimi indirim

Posted on by Murat Tat

Dün akşam düzenlediği faaliyet kapsamında detaylarına yer verdiğimiz 199 dolarlık, egemen alıştırma özelliğine sahip yeni sanal gerçeklik başlığı Oculus Go‘yu tanıtan Facebook, bununla birlikte mevcut sanal realite başlığı Oculus Rift‘in de fiyatında kalıcı bir indirim gerçekleştirdi.

Bu uyarı çeken indirimi Oculus Rift’in beraberinde “Oculus Touch” kontrolcü, hareket algılama donanımı ve altı adet uygulamanın yer aldığı özel paket için gerçekleştiren Facebook, daha önce 499 dolara satılan pakete bundan böyle 399 dolar istek ediyor. Bu sayede sanal realite deneyimini eskiye oranla daha elde edilebilir hale getiren şirket, bahsi geçen paketi geçtiğimiz aylarda 599 dolar fiyat etiketiyle satıyordu. Ürünleri bir bir almak isteyenlerin. Geçen yıl satışa çıktığında Oculus Rift‘in kendisi için 599 dolar, kontrolcüler içinse 199 dolar ödemesi gerekirken, bu açıdan yeni yapılan indirim aslında fazla hesaplı görünüyor. Bu tarafta ödenecek fiyatın düşmesi ise şahısların Rift’i sorunsuz olarak çalıştıracak bilgisayarlara daha pozitif yatırım yapabilmesinin önünü aralıyor.

Sanal gerçekliğin herkesin ulaşabileceği bir seviyeye getirmek isteyen ve bu yolda önemli adımlar atan Facebook, bunu en iyi düşük fiyat sunarak yapabileceğini iyi biliyor ve bu tarz adımlar tüketiciler ile VR dünyasının geleceği için büyük tartı arz ediyor.

VİDEO

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.