OLED ekranlı iPhone ile ilgili yeni bilgiler

Posted on by Murat Tat

Gelecek yıl onuncu yaş gününü kutlayacak olan iPhone ailesi için Apple’ın önemli yenilikleri bizi bekliyor olacak. Gelen bilgilere göre firma tüm seriyi yenilemekten ziyade ayrı bir özel versiyon hazırlığında.

 

Toplamda 3 Model

 

İlk iddialar standart modelin değişmeyeceğini, Plus modelinin ise önemli yenilikler barındıracağını söylüyordu ancak şimdi durum çok farklı. 4.7 ve 5.5 inçlik modeller serideki yerini koruyor. Yanında ise onuncu yıl için özel bir iPhone versiyonu olacak.

 

Standart modellerde dış tasarım olarak bazı değişiklikler beklenirken iç tarafta da 10nm sürecinde Apple A11 yonga seti, 3GB LPDDR4 RAM, daha güçlü batarya gibi özellikler yer alacak. Gelecek yıl dikkatleri üzerine çekecek asıl model ise bu özel versiyon olacak.

 

5.8 inçlik kavisli OLED ekrana sahip akıllı telefonun iPhone 2017 veya iPhone Pro şeklinde bir isimlendirme sunması bekleniyor. Bununla birlikte modelin aktif kullanılabilir alanı 5.1 veya 5.2 inç civarında olacak. Kenar kısımdaki kavisler aktif alanın dışında kabul ediliyor. Böylece boyut küçülüyor. Bazı kaynaklar özel versiyonun 5 inç civarında olacağını iddia ediyordu. Aslında iddialar genel olarak benzer noktalara değiniyor.

 

Ayrıca Bkz.Kavisli ekranlı bir telefon da Vivo’dan

Diğer taraftan iPhone SE modelinin güncellenmeyeceği iddiası da böylece güç kazanmış oldu. Apple, iPhone SE 2 modeli yerine gelecek yılın sonlarında piyasaya çıkaracağı bahse konu özel versiyonla yine sayıyı üçe tamamlamış olacak. 

 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.