Polaroid’den iki yeni akıllı telefon geliyor!

Posted on by Murat Tat

Instant film adlı fotoğraf filmleri ve şipşak fotoğraf kameralarıyla tanınan Polaroid, iki yeni Android akıllı telefonu ve bir tableti çok yakında piyasaya süreceğini açıkladı.

iPhone 7S bekliyorsanız, üzülebilirsiniz!

İşte Polaroid Cosmo K!

Her ne kadar böyle bir firmanın akıllı telefon üretiyor olması garip gelse de, bu iki cihazın Polaroid tarafından üretilen ilk akıllı telefon olmadıklarını da belirtmemiz gerekiyor.

Polaroid Cosmo K ve son dönemde akıllı telefon piyasasında sıkça yapıldığı üzere Polaroid Cosmo K Plus modelini tanıtan firma, cihazların giriş seviyesi olarak kabul edileceğinin de sinyallerini verdi.

Düşük bütçeler için hazırlanan Polaroid Cosmo K; 5 inç’lik 720p ekran, 13 MP’lik ana ve 5 MP’lik özçekim kamerasına sahip olarak üretilecek. Cihazda 1.3 GHz’de çalışan dört çekirdekli MediaTek işlemci yer alıyor ve 1 GB belleğin yanında 8 GB dahili hafızayla piyasaya sürülecek.

Polaroid Cosmo K‘dan biraz daha iyi olan Polaroid Cosmo K Plus modelinde ise tek fark olarak 5.5 inç’lik ekran görünüyor. Polaroid firması iki cihazın da fiyatını ya da ne zaman piyasaya sürüleceklerini açıklamış değil.

:: Polaroid’in akıllı telefon piyasasına dönüşünü nasıl karşılıyorsunuz?

SDN