Sahte Google Alan Adına Dikkat!

Posted on by Murat Tat

Özellikle ABD’de yapılan seçimlerde ciddi bir şekilde piyasaya sızdırılan ve kısa süre içerisinde yüksek giriş almayı başaran sahte site, Google’a girmek isteyen kişiler için tehdit oluşturuyor. Özellikle domain bölümünde yer alan URL, Google’dan farksız olarak görülürken kişiler site üzerinden yapacakları işlemlerde tehlikeye açık bir durumda kalıyor.

Karanlık Bir Çukur!

Oldukça ilginç bir şekilde sunulan sitede kişilerin küçük bir ihmali ciddi zararlara yol açabilir. Google adının yazılışında G yerine özel bir karaktere yer verilirken, bu G yerine küçük bir özel karakterin kullanılması bu konuda sorunun başlangıcı oluyor. Özellikle Google Analytics’te dikkat çeken ve kısa süre içerisinde fark edilen bu durum pek çok siteye de sahte yönlendirmeler gönderiyor.

Unicode 0262 olarak adlandırılan özel karakter ile birlikte oluşturulan web sitesi diğer popüler siteler için de aslında kötü bir örnek yaratmış durumda.  Spam amacı taşıyan bu siteye giriş yapılmaması önerilirken, sitenin şu an için nasıl bir zarar verdiği de tespit edilebilmiş değil. Bu bakımdan kişilerin girişlerinde çok farklı sorunlar ile karşılaşabilmesi mümkün. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.