Samsung Gear S3 raflara çıkıyor

Posted on by Murat Tat

Samsung’un çok beğenilen akıllı saati Gear S2’nin devamı olarak tanıtılan Gear S3 ülkemizde de satışa sunuluyor. Ön siparişleri başlayan akıllı saat kur farkının da etkisiyle önceki versiyona göre çok daha yüksek bir fiyattan giriş yapıyor.

 

Pazarın En İyilerinden

 

Samsung, ilgi gören saatinin devam modelinde de büyük emek harcamış. Tasarım tarafında alanının en iyilerinden Yvan Arpa ve Arik Levy ile çalışan firma, kılıfından temalarına kadar hemen tüm bileşenlerde bu ortaklığı hissettirmiş.

 

Yuvarlak tasarım ve fonksiyonel çerçeve kombinasyonunu devam ettiren akıllı saate 1GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemci güç veriyor. 380mAh kapasiteli batarya 4 güne kadar kullanım süresi sunarken, 4GB depolama kapasitesinin 2GB’lık kısmı kullanıcının müzik depolaması için ayrılmış. Bağımsız müzik oynatıcı ile bu müzikleri doğrudan saat üzerinde dinleyebiliyorsunuz.

 

Bluetooth 4.2 ve WiFi bağlantılarının yanında GPS yongası ile telefondan bağımsız olarak antrenman mesafelerini takip etme ve güzergâh çizme mümkün hale geliyor. LTE versiyonunda ise çağrı almak, mesaj göndermek veya uygulama bildirimlerini bağımsız olarak alabilmek mümkün.

 

Ayrıca Bkz.Xiaomi: 10 milyar telefon satsak da kar etmiyoruz

IP68 sertifikası ile 1.5 metreye kadar suya dayanabilen saatte entegre hoparlör, yükseklik ölçer, barometre, nabız ölçer, adım ölçer, NFC gibi özellikler yer alıyor. CNN, Uber, Yelp, BMW gibi pek çok markanın destek verdiği 10 000 civarında Tizen uygulamasının indirilebilir olduğu model, batarya yüzde 5 altına indiği zaman sadece saati gösteren bir moda geçiyor.

 

Ülkemizde sadece WiFi uyumlu model satışta zira LTE model eSIM kart yani bir tür entegre SIM kart ile çalışıyor. Şimdilik operatör tarafında böyle bir destek mevcut değil. Hem Frontier hem de Classic versiyon için 1299TL fiyat etiketi belirlenmiş. Geçen yıl Gear S2 spor modeli 899TL fiyat etiketine sahipti. Sevkiyatlar 4 Aralık tarihinde başlıyor. 

 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.