Samsung patlayan Galaxy S7′lerle ilgili açıklama yayınladı

Posted on by Murat Tat


 

Galaxy Note 7’deki global çaplı kriz sonrası büyük bir güven ve maddi kayıp yaşayan Samsung, bu kez Galaxy S7‘yle ilgili peşi sıra gelen patlama haberleriyle dikkatleri üzerine çekti. Özellikle Amerika’da yaşanan olaylarda cihazın hiçbir sebep yokken aniden patladığı ve buna bağlı şekilde yandığı belirtiliyor.
 
Ayrıca Bkz.Huawei ve DOCOMO, dünyanın ilk geniş ölçekli 5G saha denemesini yaptı 
Kısa süre içerisinde basına yansıyan birkaç patlama vakasıyla gözlerin çevrildiği Samsung, konuyla ilgili resmi web sitesi aracılığıyla bir durum değerlendirmesi yayınladı. Galaxy S7 ailesinin kalitesinin ve güvenliğinin arkasında olduklarını ifade eden teknoloji devi, Amerika’da kullanılan 10 milyondan fazla cihazda dahili batarya arızaları ile ilgili doğrulanmış bir sorunun yer almadığını belirtti.
 

Patlamaların Amerika’da yaşanması akıllara Apple’ı getiriyor

 
Diğer taraftan patlayan cihazların ciddi anlamda dış zarara uğramış telefonlar olduğunu ekleyen Samsung, sorunun gerçek sebebinin net olarak belirlenebilmesi için herhangi bir cihazın derinlemesine incelenmesi gerektiğini dile getirdi.
 
Ayrıca Bkz.Sony, Black Friday kampanyasıyla popüler oyunlarda indirim yaptı 
Galaxy Note 7’de olduğu gibi Galaxy S7’deki patlamaların da Amerika’da görülmesi, bazı komplo teorilerini beraberinde getiriyor. Öyle ki kullanıcıların önemli bir bölümü yaşanan olayların Samsung’un en büyük rakibi ve ABD markası olan Apple‘la bağlantılı olabileceğini düşünüyorlar.
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.