Samsung sesli asistanlarını adlandırdı

Posted on by Murat Tat

Samsung Galaxy S8 amiral gemisi akıllı telefonla birlikte sunulacak yeni akıllı sesli asistan hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. İşte Samsung akıllı sesli asistanı için kullanılacak adlar.

Galaxy S8’in sesli asistanı detaylandı!

Samsung Galaxy S8 modeli ile birlikte gelecek yeni sesli asistan ile ilgili yeni bilgiler var….

Samsung akıllı sesli asistanlarını tescilledi

Samsung tarafından Galaxy S8 ve Galaxy S8 edge modellerinde sunulacak yeni nesil akıllı yapay zeka asistanı hakkında iddialar bir süredir devam ediyor. Son olarak Samsung’un elde ettiği ticari markalar ise sesli asistanın kadın ve erkek versiyonlarının ismini ortaya çıkardı.

16-11/25/samsva02.png

Samsung’un asistanın Bixby adıyla gelebileceği hakkında bilgiler hali hazırda dile getirilmişti ve bu isim sonunda kesinleşti. Öte yandan şirket, sesli asistanını tek bir isimle bırakmamanın yanı sıra kadın ve erkek seçenekleri de sunacak gibi gözüküyor. Şirketin sunacağı sesli asistanının kadın versiyonu ise Kestra adıyla anılıyor.

Samsung bu kararla sesli asistanların genel olarak sadece kadın sesi üzerine kurulu olması düzenini de kırmış oldu. Şirket ayrıca, elde ettiği markaların farklı telaffuzlarını da başvurusuna eklemeyi ihmal etmemiş.

Ticari marka başvurularında Samsung sesli asistanlarını; ses tanıma yoluyla mobil telefonun eller serbest bir şekilde kullanımını mümkün kulan bilgisayar yazılımı olarak tanımlıyor.

:: Samsung’un akıllı sesli asistanı için tercih ettiği isimleri nasıl buldunuz?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.