Samsung, Snapdragon 835’i seçti!

Posted on by Murat Tat

New York’ta düzenlenen Qualcomm Snapdragon 835 tanıtım toplantısında anlatılanların tamamını maalesef paylaşamayacağım. Firma, bu sürprizleri Ocak ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek olan CES etkinliğinin açılış konuşmasına saklamaya karar vermiş durumda.

Dünyanın dört bir yanından gelen gazetecilerin olduğu ve dolu geçen bu toplantının sonlarına doğru ilginç bir gelişme oldu ve sunum yapmak üzere Samsung Electronics  Başkan Yardımcısı Jong Shik Yoon sahneye çıktı.

Quick Charge 4 duyuruldu!

Quick Charge 4 ile beraber, 5 dakika şarj edilen telefon, 5 saat kullanılabilecek. Çok daha hızlı…

Amiral gemide Snapdragon 835 olacak mı?

İki dev, yeni model akıllı telefonlarda güçlerini birleştirdiklerini duyurdu. Qualcomm’un Snapdragon 835 platformu, 10 nanometre mimari ve geliştirilen diğer yeteneklerle, Samsung’un Galaxy S8 için en önemli iş ortağı olacak gibi görünüyor.

Qualcomm Başkan Yardımcısı Keith Kressin, basın mensuplarının önünde yeni iş ortağıyla el sıkışırken, bir yandan da Snapdragon 835’in enerji verimliliğinden bahsetti.

İyileştirmeler çok iyi

Daha güçlü bir işlemci olmanın yanı sıra, daha az enerji harcaması beklenen yeni platform, daha önce kullanılan 14 nanometre mimariye sahip modellere göre %30 daha verimli, %27 daha performanslı ve %40 daha az enerji tüketimine sahip olacak.

Daha az yer kaplayacak olan platform, telefonlarda daha büyük bataryalara da imkan tanıyacak.

Snapdragon 835 kullanan Samsung akıllı telefonların 2017’nin ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Qualcomm’u hack’leyene 15 bin dolar!

Qualcomm, ürünlerinin güvenliğini arttırmak amacıyla yeni bir program başlattı. Ürünleri…

Samsung’un kendi işlemcileri ne olacak?

Bu anlaşma, beraberinde bazı soru işaretlerini de getirdi. Samsung, yeni modellerinde kendi işlemcilerini kullanarak ilerlemeyi planlıyordu.

Ancak, Note 7’de yaşanan problemler, bu alanda uzmanlaşan ve müşterilerine güven veren doğru iş ortaklarıyla çalışmanın ağır bastığını da göstermiş olabilir.

:: Bu işbirliği ve Galaxy S8 modeli için Snapdragon 835 tercihini nasıl değerlendiriyorsunuz?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.