Samsung’dan Galaxy S7 açıklaması!

Posted on by Murat Tat

Galaxy Note 7 ailesinin üretimini ve satışını durduran Samsung, pil hatasından dolayı modeli de geri çekmişti. Son günlerde Galaxy S7 ile ilgili de patlama iddiaları gelmeye başlamıştı. Samsung’dan bu iddialara da açıklama gecikmedi.

Galaxy S7 patladı iddiası

Patlayan telefon haberleri hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Dünkü iPhone 7 olayından sonra…

Galaxy S7 için Samsung’dan açıklama

Samsung, Amerika’da son iddialarla ilgili resmi bir açıklama yayınladı. Açıklama şu şekilde:

“Samsung, Galaxy S7 ailesinin kalitesinin ve güvenliğinin arkasında duruyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketiciler tarafından kullanılan 10 milyondan fazla cihaz arasından, dahili batarya arızaları ile ilgili teyit edilmiş bir vaka bulunmamaktadır.

Bununla birlikte, ciddi dış hasarın neden olduğu bazı örnekleri doğruladık. Samsung, herhangi bir cihazı alıp inceleyene kadar, herhangi bir olayın gerçek sebebini belirlemek imkansızdır.” 

Bu açıklamayı nasıl yorumlayabiliriz?

Galaxy Note 7’nin patlama haberlerinden sonra, akıllı telefonlarla ilgili patlama haberleri sıkça gündeme gelmeye başladı. Bunu iPhone tarafında da sıkça görebiliyoruz.

iPhone 7 Plus yandı

Çin’de yanlışlıkla yere düşürülen iPhone 7 Plus, düştükten hemen sonra alev aldı. Apple durum ile…

Alev alan iPhone 7, arabayı yaktı!

Alev alan iPhone 7, arabayı yaktı

Patlayan telefon haberleri hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Şimdi de araç içinde alev alan…

Özellikle yere düşen bir iPhone 7 Plus‘ın Çin’de alev aldığını biliyoruz. İçerisinde pil olan her cihaz, ciddi ısı değişiklikleri, kontrolsüz akımlar ve dışardan alınabilecek darbelerden sonra alev alabilir ya da ufak bir şiddetle patlayabilir. Henüz pil teknolojisi, yüzde yüz darbelerden ve olumsuz koşullardan etkilenmeyecek şekilde geliştirilmiş değil.

Bu yüzden Galaxy Note 7’deki gibi aksi bir durum ispat edilene kadar, Galaxy S7 modellerini güvenle kullanabilirsiniz. Şu an Galaxy S7 ailesi, diğer seri üretim cihazlardan daha riskli durumda değil. En azından şu an aksi ispat edilmiş durumda değil.

 

:: Telefonlarda yaşanan alev alma ve patlama vakaları konusundaki düşünceleriniz neler? Pek çok markadan benzer haberleri almaya başladık. Gelin düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.