Samsung’tan Harman İçin 8 Milyon Dolar!

Posted on by Murat Tat

Son dönemlerde müzik servislerine ve sistemlerine olan ilgi artarken Samsung 8 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı. Harman adı verilen yeni firma ile görüşme yapan Samsung yapılan görüşme sonrasında anlaşmaya varmayı başarırken anlaşma sonrası satın alma işlemleri tamamlandı.

Yeni Firmaya 8 Milyon Dolar

8 milyar dolarlık yatırım ile Samsung’un bu alanda neler yapacağı merak ediliyor. Samsung tarafından yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte otomobiller ve evlerde yer alan ses sistemlerinin daha da geliştirileceği ve Samsung tarafından sunulacağı belirtilirken özellikle evlerden ziyade otomobillerde bu yeni firma ile yapılacak üretimlere yer verilmesi bekleniyor.

Otomobil ürünlerinde rekabete hazırlanmaya çalışan Samsung geliştireceği yeni teknolojiler ile birlikte bu alanda da söz sahibi olmak istiyor. Bu bakımdan Harman ile yapılan anlaşma Samsung adına büyük bir önem taşıyor. Şu anda firma ile çalışan onlarca otomobil markasında Harman ürünleri kullanılıyor. Üstelik resmi açıklamalara göre ürünlerin yer aldığı otomobil sayısı 30 milyon. Bu açıdan Samsung 30 milyonluk bir araç potansiyeline şimdiden sahip olurken yapılacak geliştirmeyle ile birlikte bu konuda farklı gelişmelerin de yaşanabilmesi mümkün görünüyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.