Samsung’tan Kıvrılabilir Televizyon Gelebilir

Posted on by Murat Tat

Samsung önümüzdeki dönemlerde televizyon sektöründe yapacağı üretimlerde kıvrılabilir bir ekrana sahip olan televizyon için çalışmalara başladı. Her ne kadar pek çok kullanıcı tarafından gereksiz olarak değerlendirilse de Samsung farklı teknolojilerin geliştirilmesi ve televizyon deneyimini farklı bir alana taşınabilmesi alınan bu konuda patent başvurusu yaptı.

Patenti Alınıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin patent ofisinde yapılan patent başvurularında Samsung’un oldukça farklı bir cihaz üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü görülürken kıvrılabilir görüntü cihazının nasıl bir avantaj sağlayacağı merak ediliyor. Üstelik bu yeni teknoloji OLED olarak adlandırılan yeni ekran teknolojisine de sahip olacak.

Kıvrılabilen televizyonların özellikle kullanım alanı dar olan ev ve ofislerde kullanılması beklenirken boyutların oldukça fazla olması kişilerin televizyon deneyimini daha iyi bir hale getirecek. Önümüzdeki dönemlerde Samsung tarafından yeni televizyon için somut adımların atılması televizyon sektöründe de fark yaratacak.

Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde özellikle pek çok farklı markanın özel ürünler için patent başvurusu yaptığı ve bu sadece bu patenti elinde bulundurmak istediği de belirtilirken Samsung’un bu konuda üretime geçip geçmeyeceği resmi olarak açıklanmamış durumda. Fakat böyle bir girişimde bulunulması dahi üretimler için ciddi ipuçları sunuyor. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.