Sherlock Holmes, BBC’nin Twitter hesabını ele geçirdi

Posted on by Murat Tat

Dördüncü sezonuyla izleyici karşısına çıkan Sherlock her zaman olduğu gibi büyük bir heyecanla takip ediliyor. BBC şimdi bu ilgiyi sosyal medyaya da taşıdı. Sherlock Holmes geçtiğimiz gün BBC One’ın Twitter hesabını hackledi.

İzleyicilerin yoğun bir şekilde katılım gösterdiği bu etkinlik BBC One‘ın paylaştığı bir tweet ile başladı. Kurgusal kahramanımız Sherlock Holmes, “Sıkıldım. O yüzden bu akşam Twitter’ınızı devralıyorum. SH” sözlerini paylaştı. İngiltere saatiyle akşam sekizde sözünü tuttu ve BBC’nin Twitter hesabını ele geçirdi. Bu hesap üzerinden Daniel Collard cinayetine dair delilleri sırayla paylaşmaya başladı. Takipçilerden kendisinin kısa sürede çözdüğü bu davada katilin kim olduğunu bulmalarını istedi. Zamanla yapılan tahminler doğrultusunda şüpheliler bir bir elenmeye başladı. Kalan son dört şüpheli arasında katilin kim olduğuna dair bir anket bile düzenledi. Sonunda Daniel Collard’ı kimin öldürdüğü ortaya çıktı. Spoiler vermemek adına katilin kim olduğunu dile getirmiyoruz. Arzu ederseniz bu sorunun yanıtını BBC One‘ın Twitter hesabında bulabilirsiniz.

Can you work out who killed Daniel Collard? Probably not, but you might as well try. #SherlockLive pic.twitter.com/AjTh6duAuU

— BBC One (@BBCOne) January 10, 2017

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.