Son kullanıcıların geliştirdiği bilgisayar Eve V

Posted on by Murat Tat

Binin üzerindeki son kullanıcılardan oluşan bir açık topluluk tarafından geliştirilen Eve V pazarı değiştirmeyi hedefliyor. Indiegogo’da topluluk tarafından geliştirilen ilk ikisi bir arada bilgisayar olarak duyurulan Eve V, uygun fiyata yüksek performans sunmasıyla dikkat çekiyor.

Asus ROG GX800 oyuncu dizüstü tanıtıldı

Harici sıvı soğutma sistemi, üst düzey hız aşırtma yetenekleri, çift GTX 1080 ekran kartı gibi…

Eve V özellikleri

İskandinav tasarımı, üst düzey donanım ve rakipsiz fiyat gibi niteliklerle sunulan Eve V, Finlandiya merkezli Eve Tech’in açık çevrimiçi topluluğundaki tüm dünyadan bin kullanıcının katkılarıyla Project Pyramid Flipper kod adıyla oluşturulmuş.

Windows tabanlı Eve V’in özellikleri arasında; 2736 x 1824 çözünürlükte IGZO LCD dokunmatik ekran, 7. nesil Intel Core işlemci seçenekleri, Thunderbolt 3/USB-C/USB-A 3.0 bağlantıları, sınıfının en iyisi olduğu belirtilen 12 saat batarya ömrü, dört adet profesyonal seviyede hoparlör, dizüstü sınıfı çıkartılabilir Bluetooth 4.2 klavye, parmak izi okuyucu, 2 MP ön, 5 MP arka kamera, stylus desteği, şık ve dayanıklı alüminyum gövde yer alıyor.

Seçeneklere daha detaylı bakarsak, 1399 dolarlık fiyat etiketine sahip olan en üst model Intel Core i7 işlemci, 16 GB RAM ve 512 GB depolama kapasitesi sunuluyor. 959 dolarlık bir alt modeldeyse Intel Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB depolama yer alırken bir de 699 dolarlık Intel Core m3 işlemci, 8 GB RAM ve 128 GB depolama sunulan giriş modeli bulunuyor. Tüm Eve V modellerinde 25 dolar değerindeki Alcantara Klavye de beraber veriliyor.

1 ay süre olmasına rağmen 75 bin dolarlık kitlesel fonlama hedefini 4 dakikada elde etmeyi başaran Eve V, haberi yazdığımız sıralarda bu rakamı kat be kat aşmış ve 700 bin doları görmüştü. 500 Indiegogo ünitesinin hızla satılarak bir Avrupa rekoru kırıldığı, cihazların ise Şubat ayında teslim edileceği belirtiliyor. Diğer fonlama yapanlar ise cihazlarını Nisan ayında alabilecekler.

Eve V’in Indiegogo sayfasına bu adresten erişebilirsiniz.