Sony PlayStation Macerasını Biliyor Musunuz?

Posted on by Murat Tat

Sony Playstation adını verdiği oyun konsollarını piyasaya sunarak dünya genelinde oldukça ilgi görürken 1994 yılında başlayan macera da ilk ürün PlayStation 1 olarak adlandırılmıştı. PlayStation 1

PlayStation 1 Sahnede

PlayStation 1 atari olarak adlandırılan oyun konsollarının daha gelişmiş bir versiyonu olurken CD’ler aracılığıyla oynanan oyunlar PlayStation 1 ile birlikte oldukça sevilmişti. Bu oyunlar arasında özellikle Need For Speed ve Tom Raider gibi farklı oyunların bulunması oyun oynamak isteyenlerin kendine uygun bir oyunu bulmasını da kolaylaştırmıştı. Aradan geçen 6 yıl sonrasında ise PlayStation 2 piyasaya sunuldu.

İlk versiyonuna göre çok daha yüksek özelliklere sahip olan PlayStation 2 oldukça ilgi görürken piyasada 150 milyon satış gerçekleştirdi. Sony’nin bu alanda oldukça güçlü bir hale geldiğini de gösteren bu versiyonunda ise özellikle GTA San Andreas gibi oyunlar kullanıcıların en çok tercih ettiği oyunlar arasında yer aldı.

PlayStation 3 İle Yeni Dönem

2006 yılına gelindiğinde ise Sony Playstation 3 versiyonunu piyasaya sunulurken  yeni oyun konsolunun piyasaya sunulduğu ilk 24 saat içerisinde dahil 82 bin satması PlayStation modellerine artık kullanıcıların güvendiğini ve beğendiğini gösteriyordu. Oyun seçenekleri yeni oyun konsoluyla birlikte daha da artarken GTA4  ve Call of Duty 4 gibi pek çok farklı oyun konsolda oynanabiliyordu. Aynı zamanda 2013 yılında PlayStation 4 versiyonunu piyasaya sunulması ile birlikte artık oyun konsollarında çok farklı bir dönem başladı.

Yüksek performans, akıcı oyun deneyimi kullanıcıların kısa süre içerisinde PlayStation 4 modeline ilgi göstermesini sağlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan tanıtım ile birlikte ise PlayStation 4 Pro için resmi satış süreci başlatıldı. Bugüne kadar geliştiren en iyi oyun konsolu PlayStation 4 Pro olurken 1699 TL’den satılan oyun konsoluna ilgi ilk günden oldukça fazla. Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren gelişerek yüksek kullanıcı oranlarına ulaşmayı başaran Sony, bu bakımdan ne kadar doğru bir iş yaptığını da bu macera ile göstermiş oldu.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.