Teslim Edilmeyen Galaxy Note 7’ler Kapsam Dışı Kalacak

Posted on by Murat Tat

Galaxy Note 7 modelleri için yanma ihtimali oldukça güçlü ve bu konuda ciddi uyarılar yapılıyor. Note 7’yi kullanmaya devam edenler hem kendilerini hem de etrafındaki kişileri risk altına alıyor. Bu tehlikenin olması nedeniyle Samsung uzun zamandan beri arka arkaya açıklamalar yaparak tehlikeye karşı uyarılar yaparken artık ciddi hamlelerin geleceği duyuruldu. Avustralya’da da başlayacak yaptırımlarda telefonların operatör üzerinden hizmet alması önlenecek. 

Diğer Bölgelerde Etkin Sonuçlar Alındı

Yeni Zelanda’da Kasım ayında yapılan yaptırımlar ile birlikte piyasadaki tüm cihazlar toplanırken sıra Avustralya’daki kullanıcılara geldi. Geri çağırma ve iptal işleminden sonra Samsung, cihazın pil ömrünü önemli ölçüde azaltan genel yazılım güncellemelerini sunarak bu konuda ilk adımı atmıştı. Fakat tüm bu uyarı ve güncellemelere rağmen kullanıcılar telefonu kullanmaya devam etti. 15 Aralık’tan itibaren başlayacak yeni süreç ile birlikte Galaxy Note 7 modelleri kullanım dışı kalacak. 

Telefonlar Servis Dışı Olacak

Kullanıcıların arama yapmaları, mesaj göndermeleri ve mobil veri kullanmaları bu sayede engellenecek. Ayrıca Samsung, Galaxy S7 ya da S7 Edge için cihazın değişiminde fiyat farkının iadesinin yanı sıra müşterinin mağazalarda harcaması için 250 $ tutarında kart vermeyi dahi teklif ediyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.