Türkiye’de GSM Erişimi Koptu!

Posted on by Murat Tat

Türkiye’de 21 Kasım saat 11.30 itibariyle GSM operatörlerinden bir arama yapılamadı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşanan bir sorunun ardından kısa süre içerisinde sosyal medyada herkesin bu sorunu yaşadığı anlaşırken herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Sorun Ne?

Resmi açıklamanın yapılmaması konu ile ilgili pek çok farklı spekülasyonun da basında yer almasına neden olurken tüm operatörlerde yaşanan ortak sorunun altyapı kaynaklı olabileceği konuşuldu. Özellikle terör olayları nedeniyle Türkiye’de farklı engellemeler yaşanırken aramaların kapatılması ve iptal edilmesi gibi farklı haberlerin yayılmaya başlaması pek çok kişiyi tedirgin etti Fakat yaşanan kesintinin iki üç saat sonra tekrar normale dönmesi ve pek çok kişinin tekrar arama yapmaya başlaması yaşanan durumun küçük bir kesinti olduğunu düşündürdü.

Yaşanan bu durum üzerine herhangi bir açıklama yapılmaması tepki çekerken önümüzdeki saatlerde GSM operatörleri tarafından yaşanan kesintiye dair net bir açıklama yapılabilir. Kamuoyunun aydınlatılması ve kişilerin tedirginliğinin giderilebilmesi adına böyle bir açıklamanın yapılması beklenirken kesintinin teknik bir arızadan olabilme ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.