Üç boyutlu yüzeylere 360 derece baskı yapabilen yazıcı Video

Posted on by Murat Tat

Xerox’un silindirik, plastik, sırça, seramik ve metal gibi üç boyutlu (3D) yüzeylere 360 derece zorlama yapabilen Xerox Direct to Object zorlama cihazı, 7,62 cm x 30 cm baskı alanına sahip her türlü obje üstüne saatte 30 öbür kişiye özel 3D obje baskısı yapıyor. Nesnelerin üstüne 1.200 dpi çözünürlükte yazı ve görsel basabilen Xerox Direct to Object, ister küçük ebatlı bir obje üzerine, istenirse de büyük ebatlı 28 litre hacme değin olan objelerin üzerine 360 derece zorlama yapabiliyor.

2 metre yüksekliğe, 90 santimetre en ve badana sahip olan Xerox Direct to Object’e yan bilgisayar üzerinden PDF formatında gönderilecek metin, şekil ve görseller anahtarlıktan, bardağa, kovadan, termosa, konserve kutusundan tablet bilgisayar yüzeylerine dek her türlü üç boyutlu plastik, metal ve seramik yüzey üstüne 10 ayrı renk kullanarak basabiliyor. Suya ve güneş ışınlarına dayanıklı baskılar yapan Xerox Direct to Object ile ad, slogan, fotoğraf, logo, kurumsal kimlik çalışması ve farklı alanlara yönlendirilmiş şahsi hediye uygulamalarının hızlıca ve zahmetsizce baskısı yapılabiliyor.

Xerox’un UV, solvent ve su bazlı mürekkep gibi özel mürekkeplerle de kullanabilen patentli yazdırma uçları, pürüzsüz, hafif kavisli veya basamaklı yüzeylerde zorlama yapılmasını karşılamak için daha uzun mesafelerde mürekkep püskürtebiliyor. Xerox uzun senelerdir kağıt açık havada farklı yüzey ve objelerin üzerine baskı yapma konusunda çalışmalar yapıyor. Xerox hem silikon, plastik gibi yüzeyler üstüne de elektronik devre basmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Xerox öbür medyalara ve üç boyutlu nesnelere zorlama yaparak, baskı işini kağıttan öteye taşıyor ve inkjet mürekkep püskürtme teknolojisini kullanıyor.

Xerox

Xerox, doğrudan üç boyutlu nesnelere birkaç dakika içinde baskı yapan Xerox Direct to Object’i geçtiğimiz sene öncelikle duyurmuştu. Geçen zaman içinde piyasadan gelen geri dönüşlerle önemli donanımsal ve yazılımsal yeniliklerle geliştirilen Xerox Direct to Object, Xerox’un kişiselleştirme yazılımı XMPie ile sıra dışı marifetli baskı uygulamaları yapabiliyor. Xerox Direct to Object’in alıştırma şeklini belirten tanıtım videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.