Uçakta İnternet 2017’de Mümkün Olacak!

Posted on by Murat Tat

Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerde 2017 yılı itibariyle uçaklarda internet ve bilgisayar kullanımı mümkün olacak. Uçaklarda internet hizmetinin cep telefonu ve bilgisayarlar aracılığıyla verileceği belirtilirken Türkiye’nin de benzer bir projeyi faaliyete geçirmeye hazırlandığı duyuruldu.Benzer bir projenin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından görevlendirilen özel bir komisyon ile gerçekleştirileceği paylaşırken 2017 yılı itibariyle Türkiye’de de benzer bir havacılık projesi faaliyete geçecek.

Destek Türksat’tan

Türkiye’de yapılacak işlemlerde internet hizmetinin Türksat tarafından sağlanacağı belirtilirken mobil telefon hizmeti için 3 işletmeye yetki verilecek. Bu bakımdan yetkili bir işletmeci ile birlikte mobil olarak internetin alınabilmesi sağlanacak.

Türkiye’de özellikle hava taşıtlarında elektronik haberleşme konusunda farklı mevzuatlar bulunduğundan dolayı uçak üzerinden internet bağlantısının mümkün olabilmesi adına farklı şartların sağlanması gerekiyor.

Uçaklarda internete sorunsuz bir şekilde kullanılacak olması özellikle iş dünyası için cazip bir seçenek yaratacak. Uzun süren yolculuklarda kişilerin işlemlerini yapabilmesi adına bilgisayar ya da cep telefonlarını kullanması mümkün olurken yapılacak proje bu açıdan büyük bir önem arz ediyor

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.