Ünlü müzik torrent sitesi “What.cd” kapandı

Posted on by Murat Tat


 

Torrent dünyasının ünlü platformları yasal yaptırımlar nedeniyle peşi sıra kepenk indirmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz temmuz ayında Kickass, ağustos ayında ise Torrentz mahkeme kararıyla kapatıldı. Çok geçmeden kopya/ayna servisler üzerinden korsan içerik yayınlamaya devam eden sitelerin ardından bu kez müzik konusundaki çok önemli bir ismin daha kapatıldığı duyuruldu.
 
Ayrıca Bkz.9GAG’deki Türkiye paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü 
Yapılan açıklamaya göre oldukça geniş ve kaliteli müzik içeriğiyle dikkat çeken What.cd, Fransız yetkililerin baskını sonucunda kapatıldı. 12 adet sunucusuna el konulan platform ana sayfadan paylaştığı açıklamayla tüm site ve kullanıcı verilerinin silindiğini, yakın zamanda aynı şekilde geri dönme ihtimallerinin düşük olduğunu duyurdu.
 
 
Bilindik torrent sitelerine nazaran çok daha yüksek kalitede müzik dosyalarının paylaşıldığı What.cd, 2007 yılında kapatılan benzer müzik torrent sitesi Oink’in hemen ardından yayın hayatına başlamıştı. Zaman içerisinde müziğin yanı sıra yazılım, e-kitap ve benzer içeriklerin de boy göstermeye başladığı platformun kapatılması torrent konusundaki tartışmaları tekrar alevlendirdi.
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.