WhatsApp’ta Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Posted on by Murat Tat

WhatsApp milyonlarca kullanıcıya ulaşırken farklı özelliklerin sisteme eklenebilmesi hakkında yoğun bir şekilde çalışmalar sürdürülüyor. Uzun zamandan beri videolu görüşme konusunda WhatsApp için gelişmenin yapılması beklenirken videolu görüşme özelliğinin sisteme ekleneceği açıklanmıştı.  Açıklama ile birlikte WhatsApp için büyük bir beklenti oluştuğu gibi Beta sürecinin sona ermesiyle ile birlikte WhatsApp’ta görüntülü konuşma dönemi de resmen WhatsApp için başlatılmış oldu.

WhatsApp Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılacak?

Wi-Fi yada mobil bağlantı üzerinden desteklenen video arama özelliği sayesinde kişiler ücretsiz bir şekilde görüntülü konuşma yapabilecek. Görüntülü konuşma işlemlerinin yapılabilmesi adına kişilerin sohbet penceresi ekranının sağ üst bölümünde yer alan telefon simgesine dokunması gerekiyor. Bu simgeye dokunduktan sonra ise sesli ya da görüntülü konuşma seçeneklerinden istediğinizi seçerek konuşmaya başlayabilirsiniz. 

WhatsApp görüntülü konuşma için kişilerin ön ve arka kamera seçeneklerini kullanabilmesi mümkün. Aynı zamanda ekranda yer alan kırmızı buton üzerinden de kişiler istediği zaman görüntülü görüşmeyi sonlandırabilirsiniz. Skype ve Apple Facetim gibi pek çok uygulamada yer alan bu görüntülü konuşma özelliğinin WhatsApp için de sunulması kişilerin ihtiyaçlarını sadece WhatsApp üzerinden gidermesini sağlayacak. Bu bakımdan WhatsApp için yapılan bu geliştirme sektördeki dengeleri değiştirecek durumda. Üstelik geçtiğimiz günlerde yapılan güvenlik güncellemelerinde de çift adımlı giriş gibi farklı özellikler uygulamaya eklemişti. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.