Yerinde fiyatlı kablosuz VR başlığı Oculus GO tanıtıldı

Posted on by Murat Tat

Oculus, en ince ayrıntısına kadar kablosuz ve bilgisayar ile telefonlardan egemen çalışabilen VR başlığını tanıttı. Teknik özelik bakımından firmanın önceki ürünlerinden Gear VR ve Oculus Rift’in ortasına konumlandırılan model, Oculus GO olarak adlandırılıyor. Oculus GO’nun satış fiyatı yalnızca 200 dolar olacak.

 

Oculus yöneticisi Hugo Barrra’nın “VR dünyasına girmek için en kolay yol” olarak tanımladığı Oculus GO’yu çalıştırmak ne bir bilgisayar ne de bir telefon ihtiyacınız olacak. Kendi bünyesindeki ekranı ve yonga seti ile birlikte bağımsız bir şekilde çalışacak.

 
Ayrıca Bkz.Razer, 1 Kasım’da oyuncular için bir akıllı telefon tanıtacak!
Oculus Go; geniş açıl lenslere, 2560×1440 piksel ekrana, çevresel ses verebilen hoparlöre ve dahili bataryaya sahip olacak. Bataryasının ne kadar tatbik sunacağı bilinmiyor. Oculus GO’nun bünyesinde mobil işlemci barındıracağı varsayım ediliyor. Oculus GO, hem donanımsal anlamda ayrıca de yazılımsal anlamda Gear VR ile benzer bir deneyim sunacak.
 

Oculus GO’nun geliştirici kiti Kasım ayında, son hali ise 2018’in başında piyasaya sürülecek. Az Önce teknik özellikleri tam olarak açıklanmayan Oculus GO’nun ekipman özelliklerinin önümüzdeki haftalarda netlik kazanması bekleniyor.

 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.