Zenfone 3 satın alamayabilirsiniz!

Posted on by Murat Tat

Haziran başında Tayvan‘da düzenlenen Computex fuarında tanıtılan Asus Zenfone 3 ailesi, sunduğu özellikler, tasarım ve fiyat gibi detaylarıyla, global arenada büyük bir ilgi uyandırmıştı.

Ülkemizde Ekim gibi satışa sunulması beklenen Zenfone 3, bir türlü ülkemizde lanse edilemedi. En son açıklanan lansman tarihi ise 1 Aralık.

Asus Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı

ASUS’un Haziran ayında tanıttığı Zenfone 3 modellerinin Türkiye’de satışa sunulacağı tarih belli…

Zenfone 3, Türkiye’ye neden geç geliyor?

Haziran başında tanıtılan bir telefonun, Türkiye’de 1 Aralık tarihinde lanse edilmesi, akıllı telefon arenası gibi oyuncuların sürekli yeni bir model çıkarttığı arenada gerçekten çok büyük bir gecikme.

Peki Asus, Zenfone 3’ü neden ülkemizde bu kadar geç lanse ediyor?

Yakın kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre, Zenfone 3 modellerinin üretiminde, Türkiye’de satılabilmesi için gerekli olan bazı sertifika logolarının kasaya eklenmemiş olması, Türkiye’ye ithalatı geciktirdi. 

Türkiye’de çok ciddi satış rakamlarına ulaşamayan Asus merkezi, Türkiye için de ayrı bir üretim yapmaya ikna edilemeyince ithalat gecikiyor. 

Aldığımız bilgilere göre, Asus’un Vodafone ile anlaşması sonucunda, Türkiye’de satılabilecek, az bir miktarda Zenfone 3 üretildi ve ülkemize ithal edildi.

Zenfone 3 kısıtlı bir stoğa sahip olacak

Vodafone ile anlaşma sonucunda az sayıda üretilen Zenfone 3′ler, ülkemizde satışa sunulacak. Aldığımız bilgilere göre Zenfone 3, ciddi bir perakende ağında karşımıza çıkmayacak ve yüksek adetlerde piyasaya sürülmeyecek. 

Türkiye’de Zenfone 3 stoğu ile ilgili duyduğumuz rakamlar ise oldukça şaşırtıcı. Yaklaşık 2000 – 3000 adet arası bir stoktan bahsediliyor.

Tabii bu bilgiler yakın kaynaklardan alınan duyumlar. Henüz tam gerçekliği onaylanmış bilgiler değil. Asus, konuyla ilgili bilgileri bizlerle paylaşırsa, haberimizi güncelleyeceğiz.

Asus’un ilk ithalat sorunu değil

Yaşanan bu gelişmeler ve alınan kuvvetli duyumlara güvenmemizin bir sebebi de, yaşanan sorunların daha önce de Asus Türkiye tarafında yaşanmış olması.

Tek ve çift SIM kartlı Zenfone modellerinde yer alan tagların daha önceden de hatalı olması nedeniyle, pek çok ürünün ithalatında sorunlar yaşanmıştı. 

:: Zenfone 3 ailesinin bu kadar gecikmesinden sonra, az bir stokla gelme ihtimalini nasıl buluyorsunuz? Sizce ithalat tarafındaki bu sorunlar nedeniyle geciken telefon, başarılı olur mu? 

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.